Jazda na motorze daje ogromną satysfakcje. Motory to naprawdę fascynujące maszyny, dzięki którym można poczuć ogromną prędkość. Jednak są to również maszyny, którymi niestety nie można jeździć przez cały rok. Kiedy nadchodzi jesień oraz zima motory muszą odejść w chwilowe zapomnienie do następnej wiosny. Co jednak się dzieje z tymi maszynami w okresie zimowym? Co trzeba z nimi robić?

Dobra pielęgnacja

Każdy właściciel motoru w pierwszej kolejności musi zadbać o swoją maszynę. Czyli mówiąc w skrócie musi ją pielęgnować w odpowiedni sposób. Można to zrobić w bardzo łatwy sposób. Po ostatniej jeździe warto cały motor odpowiednie wyczyścić oraz zakonserwować za pomocą specjalnego środka. Jak cała maszyna wyschnie, to warto użyć odpowiedniego pokrowca, pod którym motor będzie ze spokojem mógł przeczekać zimę. Jednak to nie znaczy, że przez całą zimę do swojej maszyny nie macie zaglądać.

Odpowiednie miejsce

Warto co jakiś czas zaglądać do swojego motoru, czy nie nachodzi na niego jakaś rdza lub cokolwiek innego złego się z nim nie dzieje. Przede wszystkim jednak dla motoru musicie wybrać odpowiednie miejsce, gdzie będziecie swój motor przechowywać. Nie może to być podwórko, ponieważ od wilgoci cała maszyna się może zepsuć. Najlepiej, żeby był to suczy i bezpieczny garaż, gdzie nie będzie nachodziła żadna wilgoć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj