Paleciaki, czyli wózki paletowe to najprostszy sposób przenoszenia ciężkich towarów i palet w magazynie. Dzięki swojej prostocie jest często używany także w takich miejscach, jak sklepy, supermarkety, hale produkcyjne itp. Gdzie można kupić paleciaki?

Sprzedaż paleciaków, czyli gdzie kupić wózki paletowe?

Zakupu paleciaków można dokonać zarówno w sklepie stacjonarnym, jak również online, poprzez złożenie zamówienia w sklepie internetowym. Ręczne wózki paletowe to ekonomiczne rozwiązanie do wielu zastosowań w transporcie na krótkie odległości. Istnieje model odpowiedni na każdą potrzebę. Ich wysoka nośność do trzech ton i łatwość manewrowania w ciasnych przestrzeniach sprawiają, że ręczny układacz jest idealnym pomocnikiem w magazynie. Jeśli jest się zmuszonym codziennie przewozić duże ilości towarów i ciężkie ładunki na krótkich trasach, ręczne wózki paletowe są doskonałym rozwiązaniem. Wysoka nośność do 2-3 ton i łatwość obsługi nawet w ciasnych przestrzeniach sprawiają, że ręczne wózki widłowe są idealnymi pomocnikami w magazynie. Osoby, które przed zakupem wolą zobaczyć towar na własne oczy, powinny dowiedzieć się, czy w okolicy ich miejsca zamieszkania znajduje się sklep zajmujący się sprzedażą paleciaków. Czasami warto wziąć udział w targach, podczas których prezentowany jest tego typu sprzęt. Wówczas można bardzo szczegółowo poznać pojazd, przede wszystkim od strony typowo technicznej. Zdarza się, że podczas targów sklepy nie tylko prezentują swoje wózki paletowe, ale także oferują rabaty przy zakupie. Można także obejrzeć interesujący pojazd w sklepie stacjonarnym, a następnie zamówić go przez Internet. Ceny mogą bardzo różnić się od siebie, dlatego warto przyjrzeć się temu, gdzie cena jest niższa.

Elektryczny czy ręczny wózek paletowy?

Istnieją elektryczne i ręczne wózki widłowe. Różnią się od siebie przede wszystkim ceną. Elektryczne paleciaki są droższe, ale mają mnóstwo zalet. Tak czy inaczej wózki widłowe, bez względu na typ, charakteryzują się tym, że są:

  • zwinne i lekkie,
  • przenoszą towary o średniej ciężkości,
  • transport odbywa się na krótkich dystansach,
  • magazynierzy używają go kilka razy dziennie.

Elektryczne wózki paletowe są wybierane, gdy logistyka firmy wymaga rozwiązania pośredniego między wózkiem widłowym z przeciwwagą a małym ręcznym wózkiem paletowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj