Silnik bardzo często jest nazywany sercem samochodu. Wszyscy dobrze wiemy, że bez niego jazda jest niemożliwa. Żeby służył nam przez długie lata, trzeba o niego dbać. Jeśli odpowiednio o niego zadbamy, zaoszczędzimy dużo pieniędzy na niepotrzebnych naprawach.

Trzeba regularnie zmieniać olej

W dzisiejszych czasach żaden samochód nie jest bezobsługowy. Właściciel musi po prostu o niego dbać. Szczególnej troski, w każdym aucie wymaga silnik. Należy regularnie wymieniać w nim olej, a także filtr. Większość mechaników zaleca wymianę co 15 tysięcy kilometrów, ale wymiana oleju po przejechaniu mniejszej ilości kilometrów na pewno nie zaszkodzi. Odpowiednie smarowanie silnika zwiększa jego żywotność. Olej musi być również wysokiej jakości. Do silnika samochodu nie można nalać byle czego.

Zmiana rozrządu i dobre paliwo

Silniki samochodowe wyposażone są w pasek lub łańcuch rozrządu. Jeśli w nasz samochód, ma silnik wyposażony w pasek, należy go regularnie wymieniać. Oprócz niego trzeba wymienić rolkę napinającą i pompę wody. Mechanicy zalecają wymieniać rozrząd co 60 tysięcy kilometrów lub kiedy minie okres pięciu lat od poprzedniej wymiany. Jeśli chcemy zadbać o silnik naszego samochodu, musimy tankować paliwo wysokiej jakości. Małe, prywatne stacje benzynowe nie dają takiej gwarancji. Lepiej kupować paliwa znanych i renomowanych firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj