Gdy wybieramy się na wycieczkę np., w góry musimy zaopatrzyć się w dobrą mapę. Gdy tego nie zrobimy to możemy po szlakach chodzić w nieskończoność, nie wiedząc jak trafić do miejsca, które sobie wyznaczyliśmy.

Mapa tradycyjna czy mapa w systemie GPS?

Może wydawać się, że tradycyjne mapy turystyczne są wypierane przez te elektroniczne, w które wyposażone są systemy, GPS. Nic bardziej mylnego! W dalszym ciągu na sklepowych półkach wciąż widnieją tradycyjne mapy turystyczne. I taka właśnie mapa jest w dalszym ciągu podstawowym narzędziem turysty, który wybiera się w góry i nie tylko.

Wybór odpowiedniej mapy

Wybór odpowiedniej mapy może okazać się trudnym zadaniem. Bo podobnie jak w przypadku zakupu innych rzeczy tak i w przypadku zakupu mapy należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Chodzi tu oczywiście o skalę mapy, cieniowanie, siatka szlaków, czasy przejść, tworzywo, z jakiego została wykonana, czas wydania oraz wydawnictwo. Jeśli weźmiemy pod uwagę te wszystkie aspekty to z pewnością zakupimy odpowiednią mapę. Dzięki niej wycieczka będzie o wiele przyjemniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj