Zakup samochodu dla firmy nie zawsze jest czymś, co możliwe jest już na początku działalności.

BMW – leasing dla przedsiębiorców

Nie każda firma w natłoku początkowych kosztów jest w stanie pozwolić sobie na wydanie minimum kilkudziesięciu tysięcy, jak nie i kilkuset po to, aby zakupić samochód firmowy. Nawet jeżeli jest on podstawą działalności. Zakłada się, że leasing lub wynajem długoterminowy, także bez przewidywanej opcji wykupu auta opłaca się w przypadku firm, które nie przekraczają przejazdów o łącznej długości powyżej 20 tysięcy kilometrów rocznie.

Jednak niezależnie od potrzeb i preferencji, a także niezależnie od marek, począwszy od tych „budżetowych”, po Mercedesy, czy BMW, leasing lub wynajem długoterminowy może okazać się idealnymi alternatywami.

BMW – leasing dla osób prywatnych

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że takie BMW w leasingu nie jest wyłącznie możliwością dla przedsiębiorców. Osoby prywatne także mogą skorzystać z opcji leasingowych, jeżeli leasingodawca przewiduje tego typu umowy. Często oferty leasingowe dla takich osób, podobnie jak w przypadku przedsiębiorców mogą być znacznie korzystniejsze ze względu na niższe, końcowe oprocentowanie, w porównaniu do różnego rodzaju umów kredytowych, czy to bezpośrednio z bankiem czy poprzez pośredników typu salony aut. Ponadto sam proces przyznawania zgody na podpisanie umowy leasingowej jest bardzo często o wiele krótszy, jak i na wyjątkowo uproszczonych zasadach.

BMW – leasing i najważniejsze informacje o tej formie finansowania?

Leasing nie jest niczym innym, jak w krótko mówiąc, swego rodzaju najmem auta, z tak wyliczonymi i sprecyzowanymi kosztami, aby na koniec umowy mieć opcję wykupienia samochodu za cenę mniejszą niż rynkowa jego wartość. Czy to się opłaca? W dużej mierze tak. Celując nawet w takie marki jak BMW leasing i ogólne jego założenia mogą dać ciekawe alternatywy dla spłacania rat w salonach, czy wzięcia kredytu.

Nie da się całkowicie sprecyzować, jak będą wyglądać poszczególne umowy leasingowe, nawet te konkretnie dotyczące umów z późniejszym wykupem, gdyż każda firma leasingowa może mieć swoje specyficzne warunki. Jednak zawsze dochodzi tu do spisania poszczególnych aspektów leasingu w umowie, które opisują, w jaki sposób samochód może być użytkowany, ile ma wynosić wpłata własna, jaka będzie wysokość rat i cena auta dla leasingobiorcy po zakończeniu umowy wynajmu. Warto wiedzieć, że jest także możliwość podpisania umowy leasingowej bez opcji wykupu samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj