Decyzja o zakupie samochodu nie należy do łatwych. Polacy zwykle decydują się na auto z rynku wtórnego. W tym zakresie pojawiają się różne rozwiązania, a jednym z nich nabycie pojazdu w salonie. Taka transakcja ma sporo plusów – należy do nich gwarancja na używany samochód.

Gwarancja na używane auto – co to takiego?

Gwarancja na używane auto jest gwarancją udzielaną przez dealera. Nie ma ona niczego wspólnego z gwarancją producenta. Jest sprawdzonym sposobem na podniesienie atrakcyjności oferty sprzedażowej oraz dodatkowe zabezpieczenie interesów kupującego. Czas obowiązywania gwarancji zazwyczaj wynosi od 3. do 12. miesięcy od daty zakupu. Wszystko w tym momencie zależy od konkretnego pakietu oraz warunków świadczenia takiej usługi przez dany salon.

Gwarancja na używane auto – czy to się opłaca?

Jak podkreślają eksperci z salonu Autoplaza, klienci tej firmy często decydują się na gwarancję na auto używane. Warszawa to miasto, gdzie salon ten ma swoją siedzibę. Opłacalność gwarancji na samochód z drugiej ręki zależy od paru ważnych czynników. Kluczowe znaczenie mają w tym kontekście liczba i rodzaj usterek, które podlegają darmowym naprawom w ramach umowy gwarancyjnej. Bardzo ważne też jest to, gdzie dokładnie znajdują się serwisy, w których takie naprawy można przeprowadzić. Nabywca musi zatem sprawdzić nie tylko warunki świadczenia usługi, ale i lokalizację serwisów. Nie może się bowiem okazać, że w celu dokonania bezpłatnej naprawy trzeba odstawić auto do miejscowości znacznie oddalonej od miejsca zamieszkania.

Gwarancja na używane auto – o tym trzeba wiedzieć!

Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupieniem używanego samochodu z gwarancją, powinien nawiązać współpracę ze sprawdzonym i doświadczonym sprzedawcą cieszącym się mocną pozycją na rynku oraz zaufaniem klientów. Rzecz jasna konieczne jest dokładne obejrzenie wybranego auta i wybranie się nim na jazdę próbną. Sprzedawca ma obowiązek przedłożenia klientowi pełnej dokumentacji pojazdu, w tym historii serwisowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj