Zima to dla kierowców bardzo trudny czas. Dlatego też należy zwiększyć poziom swojego bezpieczeństwa inwestując w odpowiednie opony zimowe. Oczywiście trzeba pamiętać o wyborze opon w odpowiednim rozmiarze, o odpowiedniej nośności i dostosowane do prędkości w jakich będzie się poruszało, jednak są to porady dotyczące zarówno opon letnich jak i zimowych. Poniżej prezentujemy kilka dodatkowych porad związanych z wyborem opon zimowych.

Podział opon zimowych

Generalnie opony dostępne na rynku można podzielić na 3 podstawowe kategorie. Klasę ekonomiczną, średnią i premium. Każda z tych klas ma swoje zastosowanie i przeznaczona jest dla osób inaczej wykorzystujących samochód.
– klasa ekonomiczna – są to opony przeznaczone dla osób, które w większości jeżdżą w mieście po dobrze utrzymanych drogach i preferują spokojny styl jazdy. Dodatkowo zwykle stosowane są w małych samochodach, które nie dysponują dużą mocą.
– klasa średnia – są to opony zapewniające kompromis pomiędzy jakością, a ceną. Nadają się one doskonale zarówno dla osób jeżdżących po mieście jak i robiących większe trasy. Zapewniają także odpowiednią przyczepność nawet w trudniejszych warunkach i przy samochodach o większej mocy.
– klasa premium – są to opony pochodzące od najlepszych producentów. Doskonale nadają się nawet to najtrudniejszych zastosowań i aut o dużej mocy. Jeśli preferuje się bardziej agresywny styl jazdy to również opony te się doskonale sprawdzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj