Żarówki H7 po raz pierwszy trafiły na rynek w połowie lat 90. Choć nadal są najpopularniejszym rodzajem oświetlenia, w ostatnich latach mocno muszą konkurować z ksenonami. Producenci halogenów robią więc wszystko, aby prześcignąć rywali – między innymi eksperymentują z temperaturą barwową. Żarówki H7, które emitują białe światło, są coraz częściej wybierane przez kierowców. W artykule wyjaśniamy, dlaczego kolor oświetlania ma znaczenie i przedstawiamy warte uwagi propozycje.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Do czego są używane żarówki H7?
  • Dlaczego warto wybrać model z białym światłem?

W skrócie

Żarówki samochodowe H7 są stosowane w reflektorach głównych samochodu, więc od ich wyboru zależy nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Spośród wszystkich dostępnych kolorów żarówki H7, białe światło zapewnia najlepszą widoczność drogi. Nasze propozycje to produkty Philips – seria WhiteVision Ultra i X-treme Vision, oraz Osram Cool Blue Intense.

Zastosowanie żarówek H7

Żarówki H7 są stosowane w reflektorach głównych samochodu, czyli w światłach drogowych i mijania. To typ jednowłóknowy, który może obsługiwać jeden rodzaj oświetlenia i nie umożliwia przełączania na inny. Żarówki samochodowe H7 charakteryzują się mocą znamionową 55 W i napięciem wyjściowym 12 V.

Co wybrać – halogeny czy ksenony?

Żarówki halogenowe swoją popularność zawdzięczają stosunkowo niskiej cenie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Charakteryzują się temperaturą świetlną do 4200 kelwinów. Ksenony generują światło o takiej samej intensywności przy trzy razy mniejszym wykorzystaniu energii. Ich zaletą jest też długa żywotność i wyjątkowa, białoniebieska barwa, która nadaje samochodom nowoczesny charakter. Mają jednak jedną zasadniczą wadę – cenę. Ponieważ od halogenów różnią się budową, nie da się ich zamontować w reflektorach halogenowych bez kosztownej, a czasem niemożliwej do przeprowadzenia, ingerencji w instalację elektryczną świateł. Z tego powodu wielu kierowców wybiera zamienniki – żarówki halogenowe H7, które emitują jasne, biało światło, łudzące podobne do tego, które generują ksenony.

Żarówki H7 – białe światło najlepszym wyborem

Zaletą żarówek H7 emitujących białe światło jest jasny refleks, który w znacznym stopniu poprawia widoczność drogi i pobocza podczas jazdy samochodem, szczególnie w nocy. Żarówki H7 emitujące białe światło mają większy zasięg w porównaniu do standardowych żarówek samochodowych.

Nasze propozycje

W asortymencie sklepu motoryzacyjnego nocar.pl znajduje się wiele modeli żarówek H7 emitujących białe światło od najlepszych producentów. Szeroka gama oferowanych modeli pozwala na wybór produktu dopasowanego jak najlepiej do naszych indywidualnych potrzeb.

PHILIPS H7 12V X-tremeVision

Żarówki samochodowe Philips X-tremeVision to jedne z najchętniej wybieranych modeli przez kierowców. Emitowane światło jest o 130% jaśniejsze i o 20% bielsze od standardowych produktów, co zwiększa widoczność do odległości 130 metrów. Żarówki halogenowe z serii X-tremeVision charakteryzują się wysoką wydajnością, bo okres eksploatacji wynosi aż 450 godzin.

PHILIPS H7 WhiteVision Ultra 12V 55W PX26d

Seria WhiteVision Ultra oferuje wysokiej jakości halogenowe żarówki H7. Białe światło jest wyraziste i jasne, dzięki temperaturze barwowej do 4200 kalwinów. Są to jedne z najmocniej świecących żarówek na rynku, jednak ich żywotność jest mniejsza niż u X-tremeVision.

OSRAM H7 12V 55W PX26D COOL BLUE® INTENSE

Kolejną ciekawą propozycją są żarówki halogenowe H7 OSRAM Cool Blue Intense. Wykorzystana technologia i wysoka temperatura barwowa pozwoliła na uzyskanie intensywnego białego światła, które jest zbliżone do tego, jakie emitują ksenony. Żarówki dają o 20% więcej światła niż standardowe żarówki halogenowe.

Żarówki mogą wydawać się niepozornym elementem, który nie odgrywa dużej roli w wyposażeniu samochodu, jednak to właśnie oświetlenie zapewnia nam komfort jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Przy wyborze warto korzystać z produktów oferowanych przez sprawdzone sklepy, aby mieć gwarancję otrzymania towaru najwyższej jakości. W sklepie nocar.pl znajdziesz wiele propozycji żarówek H7 emitujących białe światło, które na pewno ułatwią jazdę w największych ciemnościach.

Źródło zdjęć: shutterstock.com

2 KOMENTARZE

  1. Od siebie dodam Tungsram Sportlight Extreme – w chwili obecnej jedynie żarówki z temperaturą barwową aż 5000k, które posiadają homologację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj