Twój pies nie radzi sobie z chodzeniem po śliskich panelach podłogowych? Koniecznie sprawdź długość jego pazurków. Powinny być one skracane regularnie, szczególnie w przypadku psów, które dużo przebywają we wnętrzach i nie mają możliwości ścierania pazurków na chodnikach, czy na naturalnym podłożu. Częstotliwość powinna wynikać przede wszystkim z potrzeb konkretnego psa – w zależności od podłoża, po którym ów się porusza, pazury mogą się ścierać szybko lub powoli.

Obcinanie pazurów zwierzakowi – jak się do tego zabrać?

Jeśli wolisz powierzyć łapy swojego czworonoga fachowcom w profesjonalnym salonie – będzie to proste, bo nowoczesne salony pielęgnacji dla zwierząt oferują różnorodne, kompleksowe zabiegi. Dzięki nim Twój pies będzie nie tylko świetnie wyglądał, ale też otrzyma fachowe wsparcie pielęgnacyjne w razie alergii, czy różnego rodzaju problemów skórnych. Wśród najczęściej wybieranych przez klientów zabiegów, oferowanych przez salony piękności dla zwierząt, znajdziesz też usługę podcinania pazurów. Usługa może być wykonana w ramach kompleksowych całościowych zabiegów, możesz też zdecydować się na szybki zabieg samego skracania pazurów. Regularnie podcinane pazury nie będą sprawiać Twojemu psu problemów podczas poruszania się.

Jak zabrać się do obcięcia pazurków psu lub kotu?

Zwierzak musi wiedzieć, że obcinanie pazurów to nie zabawa, tylko poważna sprawa. Dlatego podejdź do tego zdecydowanie, a przede wszystkim spokojnie. Naszykuj przysmak, którym nagrodzisz zwierzę po wykonaniu zabiegu. Ważne jest jednak to, aby nie trzymać przysmaku w kieszeni, czy w innym pobliskim miejscu – zwierzę z łatwością wyczuje wówczas zapach, który będzie rozpraszający. Wtedy zapomnisz o spokojnej atmosferze, koniecznej do bezpiecznego obcięcia pazurków psa. Na rynku dostępne są specjalne narzędzia, takie jak cążki czy gilotynki do obcinania pazurów psom. Potrzebne są tu Twoje zdecydowane ruchy. Przyjrzyj się pazurkom swojego ulubieńca pod światło. Dzięki temu zobaczysz, gdzie kończy się macierz pazura, więc nie sprawisz zwierzakowi bólu podczas jego skracania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj