Do uszkodzenia towaru bardzo często dochodzi podczas transportu, dlatego tak ważne jest właściwe zabezpieczenie przewożonych ładunków. Jedną z najskuteczniejszych metod jest stosowanie worków sztauerskich – są proste w użyciu i pomagają uniknąć poważnych strat.

Jak worki sztauerskie zabezpieczają towar?

Największą zaletą poduszek powietrznych jest to, że idealnie wypełniają przestrzeń pomiędzy pakunkami. Niezależnie od tego, czy przewożone są pudełka, skrzynki, palety albo opakowania o nieregularnych kształtach, worek sztauerski dopasowuje swój kształt tak, by nie zostało między nimi żadne wolne miejsce. Dzięki temu transportowany ładunek jest bardzo stabilny, nie przesuwa się i nie chwieje, jest chroniony przed wstrząsami.

Worki sztauerskie świetnie się sprawdzają przy transporcie produktów, które łatwo ulegają zniszczeniu, jak na przykład szkło. Występują w różnych wersjach – model light wytrzymuje nacisk do 12 t, model medium służy do zabezpieczania ładunków ciężkich (nacisk do 23 t), natomiast do zabezpieczenia ładunku w kontenerach i transportu w ekstremalnych warunkach służy model heavy (nacisk do 40 t). Rozmiar worka dobierany jest do wielkości ładunku.

Niskie koszty, duże zyski

Worki sztauerskie, dostępne między innymi na pro-trans.pl, to pewna i stosunkowo tania metoda zabezpieczania ładunku. Jeden worek kosztuje kilkadziesiąt złotych, a te nieco droższe modele można stosować wielokrotnie, do różnych ładunków, byle tylko pasowały one parametrami do typu towaru.

Samo rozmieszczenie worków jest bardzo proste i skraca czas załadunku do minimum – poduszkę umieszcza się w odpowiednim miejscu i wypełnia powietrzem, po rozładunku towaru wystarczy spuścić powietrze i złożyć worek. W porównaniu do innych metod, transport z użyciem worków sztauerskich jest sprawniejszy, szybszy i pomaga uniknąć poważnych strat, do jakich dochodzi zawsze wtedy, gdy ładunek nie jest solidnie zabezpieczony.

Gdzie można stosować worki sztauerskie?

Ze względu na swoją budowę, poduszki powietrzne bez problemu znoszą ciężkie warunki i ekstremalne temperatury. Wytrzymują podróż, która trwa nawet kilka miesięcy. Wykorzystywane są nie tylko w transporcie drogowym, ale też w pociągach towarowych, na statkach i w samolotach.

Warto wybierać takie worki, które posiadają odpowiednie certyfikaty jakości wymagane w transporcie międzynarodowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj