Zdecydowałeś się przejść na własny rachunek? Założyłeś jednoosobową działalność gospodarczą i kupiłeś busa? Zamierzasz prowadzić firmę transportową, realizując komercyjne przewozy samochodem do 3,5 tony, a przyszłości może autem ciężarowym. Teraz jednak masz ważniejszy problem – skąd pozyskiwać zlecenia na transport. Możesz dodać ogłoszenia do lokalnych serwisów ogłoszeniowych, możesz dystrybuować ulotki i ogłaszać się w social media. Możesz również zacząć korzystać z tzw. giełdy transportowej.

Co to jest giełda transportowa?

Jest to internetowy serwis, na którym firmy mogą zakładać konto i dodawać informacje że mają do przewiezienia ładunki. Określają miejsce odbioru towaru, jego rodzaj, a także miejsce w które ma zostać dowieziony. Kierowcy, spedytorzy i inne osoby zajmujące się transportem również mogą korzystać z takiej giełdy, szukając dla siebie zleceń. Jeśli trafisz na ładunek, który jest ci po drodze lub chciałbyś z nim pojechać, kontaktujesz się ze zleceniodawcą i ustalacie stawkę. Jeśli zostanie ona zaakceptowana, ustalacie dalsze szczegóły realizacji zamówienia – miejsce i czas podjęcia ładunku i czas jego przewiezienia do adresata.

Czy giełda transportowa jest bezpłatna?

Niestety nie. Jest to narzędzie, które pozwala ci zarabiać. Trudno zatem aby ktoś kto wymyślił taką giełdę nie chciał czerpać z niej korzyści finansowych. Dostęp do giełdy jest płatny – można wykupić abonament miesięczny lub na określony czas. Płatność za dostęp do giełdy to od kilkuset złotych wzwyż. Nie jest to mało, ale już po kilku wykonanych zleceniach wydatek może się zwrócić i od tego czasu będziesz już tylko zarabiać. Oczywiście początkującym przedsiębiorcom może być ciężko wysupłać dodatkowe kilkaset złotych na wykupienie dostępu do giełdy. Zakup samochodu, ubezpieczenia, zus i inne koszta mogą nie pozostawiać żadnej wolnej kwoty.

Na szczęście jest jeszcze kredyt gotówkowy, który można przeznaczyć na wykupienie dostępu do giełdy. Kredyt gotówkowy możesz także przeznaczyć na inne ważne zakupy do firmy – np. laptop, który będzie ci towarzyszył w kabinie samochodu i za pomocą którego będziesz przeglądać giełdę, szukając nowych zleceń. To szczególnie ważne kiedy jesteś w trasie i nie chcesz wracać do domu „na pusto”. Poszukując w swojej okolicy innych zleceń, masz szansę na dodatkowy zarobek, którego wcześniej nie planowałeś. Giełdy transportowe to również jedno z lepszych narzędzi do weryfikacji jakości zleceniodawców i zleceniobiorców. Po każdym wykonanym zleceniu możecie sobie wystawić ocenę, która będzie wskazówką dla innych firm czy warto podejmować kolejną współpracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj