Planując zakup używanego samochodu, wielu Polaków decyduje się na transakcję z osobą prywatną. Warto jednak pamiętać, że sprzedaż aut z drugiej ręki prowadzona jest także przez salony. Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie? Oto główne jego zalety.

Auta w dobrym stanie technicznym

Jedną z kluczowych przesłanek przemawiających na korzyść zakupu używanego samochodu w salonie jest to, że wszystkie pojazdy trafiające na sprzedaż w takich miejscach są skrupulatnie sprawdzane pod kątem technicznym oraz prawnym. Na ofertę salonu Autoplaza składają się wyłącznie te pojazdy, które pomyśle przeszły wszelkie testy i badania oraz posiadają pełną dokumentację serwisową. Kwestie związane z ich pochodzeniem również nie wzbudzają żadnych wątpliwości, nie ma więc ryzyka trafienia na egzemplarz kradziony czy powypadkowy.

Popularne modele w atrakcyjnych cenach

Salony prowadzą sprzedaż popularnych modeli takich jak Ford Focus i inne. Są to stosunkowo młode auta – liczą zwykle od 3. do 5. lat. Dużą ich zaletą jest powszechna dostępność części – nie tylko oryginalnych. Ma to duże znaczenie w kontekście kosztów eksploatacji pojazdu, które zawsze rosną, jeśli poszczególne komponenty są trudno dostępne. Pomimo że używane samochody sprzedawane w salonach są droższe od tych oferowanych przez prywatnych handlarzy, to na dłuższą metę taka inwestycja o wiele bardziej się opłaca. Awarie zdarzają się rzadziej, co w mniejszym stopniu obciąża kieszeń właściciela.

Gwarancja serwisowa

Wiele salonów udziela kupującym gwarancji serwisowej. Należy przypomnieć, że nie jest ona tym samym, co gwarancja producenta – to dwa zupełnie odrębne produkty. Umowa serwisowa proponowana przez salon obejmuje wybrane usterki, które można bezpłatnie usunąć w wyznaczonych warsztatach przez cały okres obowiązywania gwarancji – czyli przeważnie przez 6 miesięcy, licząc od dnia zawarcia umowy kupna-sprzedaży samochodu. Trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami gwarancji, gdyż nie wszystkie usterki da się w jej ramach naprawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj