ekspresy gastronomiczne

Filiżanka kawy wielu z nas towarzyszy każdego poranka, a często nawet kilkukrotnie w trakcie dnia. Prawdziwych kawoszy w naszym kraju nie brakuje. Aby kawa była naprawdę przepyszna powinna być przyrządzana ze świeżo zmielonych ziaren. To zadanie, które należy powierzyć odpowiedniemu młynkowi do kawy. Zmielenie kawy „byle czym” może jedynie zaszkodzić ziarnom, sprawić, że nie wydobędziemy z nich tego, co mają najlepsze do zaoferowania.

Młynki ręczne

Podstawowym wyposażeniem do mielenia kawy od dawien dawna są młynki ręczne. To najprostsze z urządzeń tego typu, które we wprawionych rękach są w stanie pomóc nam w stworzeniu wydatkowej kawy. Po dzień dzisiejszy wiele osób je wykorzystuje w swoich domach, ciesząc się doskonałej jakości filiżanką kawy. Starsze młynki wykonywane były nierzadko z jakościowego drewna, a nawet te nowsze często posiadają walor ozdobny. To bardzo ważne wyposażenie na półce wielu miłośników kawy.

Młynki elektryczne

Oczywiście również te kwestie poszły z duchem czasu i dzisiaj również często wykorzystuje się młynki elektryczne. Posiadają one specjalne ostrza jak blender lub też żarna dedykowane do mielenia kawy. W przypadku tych pierwszych uzyskujemy nieco słabszej jakości mielenie, w przypadku drugich – porównywalne z mieleniem ręcznym. Tańszą ich odmianą są oczywiście młynki elektryczne z metalowymi ostrzami.

Młynki profesjonalne – dedykowane gastronomii

Profesjonalne młynki wykorzystuje się oczywiście głównie w lokalach gastronomicznych takich jak kawiarnie. Posiadają często wielostopniowe ustawienie grubości mielonych ziaren, a także mielą bardzo szybko. Przygotowana w ten sposób mieszanka jest w zasadzie tak dobrej jakości, a zdaniem niektórych nawet lepsza niż w przypadku mielenia ręcznego doskonałej klasy młynkami.

Na co zwracać uwagę?

Najważniejszą kwestią w przypadku młynka do kawy wydaje się być sposób mielenia. Gdy mamy do czynienia z solidnymi żarnami, na pewno młynek taki będzie znacznie lepszy od tych, które wykorzystują ostrza metalowe. Zwróćmy również uwagę przy zakupie na możliwości regulacji grubości mielenia. To będzie także dodatkowy atut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj