Kamyczki, gałęzie czy inne zanieczyszczenia dostające się na szybę spod kół mogą skutecznie uszkodzić jej powierzchnię. Czy zawsze jesteśmy skazani na wymianę całej szyby? Sprawdzamy!

Jak powstają mikro uszkodzenia przedniej szyby?

Zdarza się, że nie są one takie małe, ale generalnie przednie szyby samochodów są odpowiednio zabezpieczone. Rzadko zdarzają się sytuacje, kiedy pod wpływem uderzenia określonego przedmiotu w przednią szybę, rozpada się ona w drobny mak, a szkło wpada wprost na twarze pasażerów samochodu. Dzieje się tak przez samą budowę szyby, ale także fakt, że zawsze jest ona klejona do karoserii.

Każde uderzenie w szybę może jednak pozostawić na niej niechciany ślad. W przypadku dużych przedmiotów i mocnych uderzeń mogą pojawić się pajączki, natomiast lekkie uderzenia zwykle dają efekt punktowych odprysków.

Odpryski dają zdecydowanie szersze pole manewru jeśli chodzi o naprawę uszkodzenia, niż bardziej wymagające pajączki. Trzeba jednak pamiętać, że niewielki odprysk może przerodzić się w spory pajączek. Dzieje się tak przede wszystkim zimą, kiedy różnice temperatur wpływają znaczącą na zachowanie szyby i karoserii. Plastyczność tych elementów będzie się dosyć istotnie zmieniać.

Jakie problemy może generować odprysk na szybie?

Nawet typowa kontrola drogowa może przysporzyć nam niemałych problemów, jeśli policjant będzie bardzo skrupulatny i przyjrzy się uszkodzeniom przedniej szyby naszego samochodu. W skrajnych przypadkach możemy doczekać się mandatu lub nawet zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Podobnie sytuacja może wyglądać w przypadku stacji diagnostycznych. Większe uszkodzenia lub spora ich ilość mogą spowodować niepodbicie przez diagnostę przeglądu na kolejny rok. Prawdopodobnie nie warto ryzykować, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w grę wchodzi także bezpieczeństwo.

Naprawa szyby samochodowej czy wymiana?

Czy naprawa szyby samochodowej jest możliwa przy każdym małym uszkodzeniu? To zależy od wielu czynników. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest udanie się do sprawdzonego serwisu specjalizującym się w naprawach i wymianach szyb. Doświadczeni profesjonaliści ocenią sytuację i zaproponują najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj