Skupy pojazdów kuszą możliwością szybkiej sprzedaży samochodu za rozsądną cenę. Czasami transakcja potrafi trwać niecałe 30 minut! Czy skup aut jest bezpieczną metodą na pozbycie się starego i niechcianego pojazdu? Na co trzeba uważać przy wyborze skupu aut?

Jakie samochody przyjmuje skup?

Coraz więcej osób nie chce poświęcać ogromnej ilości czasu na samodzielną sprzedaż auta. Zamiast dodawać ogłoszenia w internecie, wolą skorzystać z szybkiej transakcji, jaką oferują skupy aut używanych. Firmy te działają na bardzo prostej zasadzie – odkupują stare, używane samochody w różnym stanie, aby później móc sprzedać je z zyskiem. W skupie można sprzedać samochód powypadkowy, uszkodzony lub po prostu zaniedbany. Często jednak, tak jak w przypadku szczecińskiego skupu Auto Forum, skupy aut prowadzą punkty kasacji i oferują legalne złomowanie pojazdu. Bywa tak, że osoby, których pojazdu uległ wypadkowi, zostawiają go na posesji lub porzucają. Jest to działanie nielegalne i każde auto nienadające się do jazdy powinno być zezłomowane w profesjonalny sposób.

Skup aut, na co uważać?

Oddając pojazd do skupu nie trzeba poświęcać czasu na jego naprawę i wizyty u mechanika. Wystarczy po prostu skontaktować się z godnym zaufania skupem, który ocenia aktualny stan pojazdu i na tej podstawie poda cenę, pomniejszając ją o koszty ewentualnych napraw. Ale jak wybrać dobry skup aut, który nas nie oszuka i zaoferuje uczciwe pieniądze?

Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę to opinie w internecie, jakie posiada dany skup. Czy klienci pozytywnie się o nim wypowiadają? Może uda nam się odnaleźć, np. na forach motoryzacyjnych, zadowolone osoby, które chętnie podzielą się z nami swoim doświadczeniem. Po drugie, w dobrym auto skupie wyceny samochodów dokonują wykwalifikowani rzeczoznawcy, którzy znają się mechanice pojazdu. Kontakt z nimi przebiega szybko i odbywa się w profesjonalny sposób – w Auto Forum pierwsze spotkanie w celu ustalenia wyceny odbywa się w ciągu 24 godzin.

Legalność skupu aut

Należy unikać firm o nieznanym pochodzeniu, bez żadnej renomy na rynku. Jeśli nie możemy uzyskać od nich żadnych informacji o podmiocie gospodarczym i zasadach działalności, to powinno nas to zaalarmować. Renomowane skupy, które mają dużo klientów nie pobierają żadnych, ukrytych opłat – oferują darmową wycenę, dojazd do klienta i bezpłatny odbiór samochodu.

Nie wybierajmy skupów, które oferują niezwykle dużą, nierealną wycenę pojazdu. Wówczas może istnieć ryzyko, że skup samochodów nie działa legalnie i nie ma niezbędnych zezwoleń na np. prowadzenie Stacji Demontażu Pojazdów. Jeśli skup prowadzi nielegalną działalność to nie wystawi nam zaświadczenia o demontażu pojazdu, które jest niezbędne do wyrejestrowania samochodu.

Formalności i wycena

Bardzo ważnym czynnikiem świadczącym o legalnym i godnym zaufania skupie aut jest jasny sposób wyceny i mała ilość formalności. Korzystając ze skupu Auto Forum jesteśmy od razu poinformowani ile pieniędzy możemy otrzymać oraz co wpływa na ich ofertę. Wszystko zależy od aktualnej ceny auta na rynku i jego stanu technicznego. W Auto Forum możemy otrzymać nawet 80% wartości samochodu! Firmy skupujące pojazdów koncentrują się na ustaleniu realnej i maksymalnej ceny, ponieważ zależy im na zadowoleniu klientów, którzy po udanej transakcji mogą polecać ich usługi innym.

Przy wyborze skupu samochodów warto zwrócić uwagę, czy firma wypłaca gotówkę od ręki i czy oferuje opcje przelewu online na miejscu. Skup samochodów powinien także przygotować umowę kupna-sprzedaży. W Auto Forum dodatkowo biorą na siebie pokrycie podatku od czynności cywilnoprawnych. Co ważne, gotówkę wypłacają od ręki, tuż po podpisaniu umowy. Auto Forum bierze odpowiedzialność za całą sprzedaż samochodu i maksymalnie odciążą klienta od zbędnych formalności, oferując swoją pomoc na każdym etapie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj