Używany samochód można kupić nie tylko w komisie lub od osoby prywatnej, ale również w salonie. Na korzyść zakupu w takim miejscu przemawia kilka istotnych przesłanek ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo transakcji. Na co powinien zwrócić uwagę nabywca?

Najlepsze używane auto z salonu – czyli jakie?

Wybór używanego samochodu jest podyktowany indywidualnymi przesłankami. Aby zakup okazał się strzałem w dziesiątkę, trzeba precyzyjnie określić własne potrzeby. Inne auto potrzebne jest do jazdy po mieście, a innego pojazdu potrzebuje kilkuosobowa rodzina często wyjeżdżająca w dłuższe trasy. W opinii ekspertów z salonu Honda Plaza, który znany jest jako sprawdzony i doświadczony dealer Hondy, równie istotne w omawianym kontekście są koszty eksploatacji samochodu. Wypada przypomnieć, że to nie tylko wydatki na paliwo, ale też koszty serwisowe, ubezpieczenia, wymiany opon, części zamiennych etc. Jeżeli ktoś chce zaoszczędzić, powinien zastanowić się nad zakupem pojazdu z mniejszym silnikiem. Lepiej wybierać też popularne marki i modele, ponieważ stosunkowo łatwo nabyć do nich komponenty, przez co koszty napraw są niższe.

Gwarancja na używane auto – to jest ważne!

Jedną z największych korzyści wynikających z zakupu używanego samochodu w salonie jest udzielona na nie gwarancja dealera zwana też gwarancją serwisową. Ma to na celu podnieść atrakcyjność oferty i zachęcić potencjalnych nabywców do zakupu. Gwarancja obowiązuje zwykle przez pół roku od daty zakupu pojazdu i obejmuje wybrane usterki. Ostateczny kształt umowy zależy od sprzedawcy. Kupujący musi liczyć się m.in. z tym, że napraw można dokonywać jedynie w wybranych warsztatach oraz że nie wszystkie awarie objęte są ochroną wynikającą z gwarancji.

Zakup używanego samochodu z salonu to trafiona inwestycja, o ile zostaną spełnione powyższe warunki. Zalet takiej inwestycji jest sporo. Nabywca ma przede wszystkim pewność co do pochodzenia auta oraz jego stanu technicznego. W salonach sprzedawane są co najwyżej kilkuletnie pojazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj