Obecnie wypożyczalnie samochodów stają się coraz bardziej popularne i duża liczba osób korzysta z ich usług zarówno klienci prywatni, jak i firmy. Przekonują do siebie dostępną flotą pojazdów i usługami. Ich oferta dopasowana jest do potrzeb praktycznie każdego klienta. To również duża swoboda przemieszczania się sprawnym i wygodnym autem. Jak zatem wygląda wynajem samochodu z wypożyczalni? O czym musisz wiedzieć? Na wszystkie pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Na jaki wynajem możemy się zdecydować?

Wypożyczalnie posiadają indywidualną ofertę wynajmu i jest ona podzielona w zależności od okresu. Zdecydować się możesz na:

  • wynajem krótkoterminowy – obowiązuje do miesiąca,
  • wynajem średnioterminowy – do dwóch lat,
  • wynajem długoterminowy – do pięciu lat.

Jednak najczęściej spotkamy się z określeniem krótkoterminowego i długoterminowego wynajmu. To najpopularniejsze opcje, ale niektóre firmy umożliwiają zastosowanie wynajmu na indywidualnych zasadach po wcześniejszych negocjacjach.

Kaucja zwrotna i limit kilometrów – na czym to polega?

Wynajmując samochód z wypożyczalni z pewnością zetkniemy się z dwoma pojęciami: kaucja zwrotna i limit kilometrów.

Kaucja zwrotna to nic innego jak naliczana opłata wstępna pobiera przy dokonywaniu wynajmu. Określona suma środków zostaje zabrana z konta i zwracana w momencie zwrotu pojazdu do wypożyczalni. Kaucje nalicza się podczas wypożyczenia i jest to kwota zwracana na konto. Jest ona po to, aby wypożyczalnia miała zabezpieczenie, gdy z naszej winy doszło do strat finansowych spowodowanych, np. uszkodzeniem pojazdu.

Limit kilometrów z kolei oznacza określoną liczbę przemierzanych kilometrów, jakie możemy zrobić w ciągu doby. Limit obowiązuje zazwyczaj podczas wynajmu krótkoterminowego. Przy długoterminowym wypożyczeniu określa się go indywidualnie z klientem.

Kto może wynająć samochód?

Wypożyczalnie posiadają swoje indywidualne regulaminy, w których zawarte są wszystkie informacje dotyczące wynajmu, sposobu płatności czy odbioru pojazdu. W nim znajdziemy także wszystkie wskazówki odnośnie tego, kto może wynająć samochód. Mogą to być zazwyczaj osoby, które oczywiście posiadają ważne prawo jazdy i posiadają określony wiek. Najczęściej wypożyczalnie określają, że wynajmującym może być osoba, która ukończyła 21. rok życia oraz co ważne – ma minimum roczne doświadczenie za kierownicą. Jednak warto mieć na uwadze fakt, że sposób wynajmu jest ustalany przez wypożyczalnie i w każdej z firm zasady wypożyczenia mogą się różnić. Warto przed dokonaniem wynajmu zapoznać się dokładnie z regulaminem.

Jakie samochody znajdziemy w wypożyczalni?

Przede wszystkim wypożyczalnie samochodów charakteryzują się bogatą flotą pojazdów, dlatego można wynająć praktycznie każdy typ auta. Niektóre firmy specjalizują się również w wynajmie samochodów dostawczych czy busów, dlatego rynek dostosowuje się w pełni do potrzeb i wymagań klientów. Popularnym rozwiązaniem w Global Elite Car jest wynajem długoterminowy BMW.

Jednak najwięcej znajdziemy wypożyczalni, które wynajmują sportowe, luksusowe czy miejskie samochody. Do naszej dyspozycji są nowe i sprawne pojazdy, gdzie możemy je wynająć w dowolnym dla siebie okresie. Popularna jest zwłaszcza wypożyczalnia ekskluzywnych samochodów, gdzie wynajem pojazdów odbywa się zazwyczaj na specjalne okazje jak ślub, wesele, rocznice, bankiety czy spotkania biznesowe. Wiele osób decyduje się również na skorzystanie z wypożyczalni, które zajmują się wynajmem sportowych aut, aby móc przetestować dany model pojazdu lub po prostu poczuć adrenalinę za kierownicą. Z racji tego, że pogoda zaczyna nasz rozpieszczać, warto przemyśleć wynajem samochodu Cabrio, który znajdziecie pod tym adresem: https://globalelitecar.pl/cabrio/.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj