Marka Ground Zero została stworzona w wyniku połączenia firmy MaGma oraz TC Sound. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów samochodowego sprzętu nagłośnieniowego na świecie. Oferuje całą paletę produktów – wzmacniacze, subwoofery, a także głośniki. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu pracowników, głośniki oferują brzmienie na najwyższym poziomie. Liczne testy stanowią dowód na to, że każde urządzenie zostało solidnie i dobrze wykonane. Firma zachowuje idealny balans pomiędzy jakością, możliwościami, a ceną swojego sprzętu. Każdy z pewnością znajdzie produkt odpowiadający indywidualnym preferencjom. Za skorzystaniem z oferty tego producenta przemawiają również lata praktyki, zdobyte tytuły oraz zwycięstwa w międzynarodowych zawodach SPL i dB Drag.

Ogromne zróżnicowanie głośników – przegląd modeli

Marka Ground Zero ma w swojej ofercie różnego rodzaju konstrukcje, między innymi dwudrożne i trójdrożne. Wszystkie wersje zostały wyposażone w profesjonalne przetworniki gwarantujące brzmienie najwyższej klasy. Głośniki różnią się między sobą parametrami, wielkością oraz ceną. Zostały wykonane z największą precyzją. Sprawdzą się zarówno osobom początkującym, jak i zagorzałym fanom muzyki. Wśród produktów każdy z pewnością znajdzie ten odpowiadający swoim potrzebom, preferencjom i możliwościom finansowym. Wszystkie głośniki dodatkowo łączy minimalistyczny, uniwersalny wygląd. Bez problemu dopasują się do wnętrza każdego samochodu. Znajdą zastosowanie zarówno w mniejszych, jak i większych pojazdach. Sprawdzą się w autach pochodzących z rynku amerykańskiego, europejskiego oraz azjatyckiego.

GZIC 13X – urządzenie, o dużych możliwościach

Jednym z modeli wartych uwagi jest dwudrożny głośnik GZIC 13X. Nowoczesne technologie i rozwiązania skutkują uzyskaniem głębokiego i wyrazistego brzmienia. Głośnik świetnie odtwarza zarówno niskie, średnie, jak i wysokie tony, idealnie odzwierciedla dźwięki płynące z radia, eliminuje wszelkie zanieczyszczenia czy szmery. Poszczególne elementy, takie jak stalowy kosz, warstwa chroniąca przed wilgocią oraz ferrytowy układ magnetyczny składają się na niezwykłą wytrzymałość urządzenia.

GZIC 16X – materiały wysokiej jakości

GZIC 16X w niczym nie ustępuje innym głośnikom marki Ground Zero. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów przyczynia się nie tylko do długowieczności sprzętu (zapewniają ochronę przed korozją i substancjami agresywnymi), ale także do uzyskania dźwięku na profesjonalnym poziomie. Zainstalowana membrana pozwala na generację czystego, pozbawionego wszelkich zanieczyszczeń brzmienia, natomiast ferrytowy magnes umożliwia idealne funkcjonowanie sprzętu, nawet przy użyciu wzmacniacza o niższej mocy.

Świetnie przemyślana konstrukcja GZTC 165

Mówiąc o głośnikach Ground Zero nie można zapomnieć o modelu GZTC 165. To dwurożna konstrukcja, która niejednego słuchacza zaskoczy swoim brzmieniem. Generowane dźwięki są niezwykle wyraźne i bardzo przyjemne dla ucha. Umilą niejedną, nawet najdłuższą wyprawę samochodową. Do uzyskania tak wysokiej jakości brzmienia przyczynia się świetna współpraca poszczególnych elementów – membrany z HQPP, zawieszenia z kauczuku butylowego oraz jedwabnej kopułki. Z kolei ferroluid chroni urządzenie przed przegrzaniem.

GZTC 165.3 – głośnik, obok którego ciężko przejść obojętnie

Na koniec parę słów o głośniku GZTC 165.3. To trójdrożna konstrukcja, która prezentuje niesamowity poziom brzmienia. Generowany dźwięk jest solidny i bardzo dynamiczny. Wykorzystane rozwiązania i materiały, takie jak membrana wykonana z HQPP, stalowy kosz oraz jedwabna kopułka sprawiają, że ryzyko uszkodzenia sprzętu właściwie nie istnieje. Dodatkowo zastosowany ferrofluid chroni głośnik przed przegrzaniem.

Jak wybrać odpowiedni model do swojego systemu?

Wysokiej jakości muzyka, grająca w tle może umilić nawet najdłuższą i najcięższą podróż, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni sprzęt. Na rynku znajduje się wiele modeli głośników samochodowych, więc wybór nie jest łatwy. Przed podjęciem decyzji należy przeanalizować dokładnie kilka kwestii – wziąć pod uwagę parametry, własne preferencje i potrzeby, a także model samochodu, w którym sprzęt ma zostać zamontowany. Warto sprawdzić również materiał, z którego urządzenie zostało wykonane, a także jego jakość i wymiary. Ogromy wpływ na pracę głośników ma tworzywo, z którego została wykonana membrana oraz jej rozmiar – im większa, tym lepiej. Materiał, z którego został wykonany sam produkt też wpływa na jakość dźwięku oraz wytrzymałość urządzenia.

Dobry sprzęt charakteryzuje jego moc, która powinna być 1,5 razy większa od mocy wzmacniacza (który jest niezbędny do prawidłowej pracy głośnika, gdyż pozwala mu funkcjonować w stabilnych warunkach). Warto zaznajomić się z parametrem o nazwie RMS, który określa, ile mocy może obsłużyć głośnik w sposób ciągły. Kolejnymi istotnymi parametrami są: pasmo przenoszenia dźwięku, które odpowiada za lepsze odwzorowywanie wszystkich tonów (wysokich i niskich) oraz skuteczność.

Jak prawidłowo zamontować głośnik?

Głośniki Ground Zero charakteryzują się tym, że wszystkie są niezwykle proste w montażu, więc nie sprawią problemu nawet osobie początkującej. Aby uzyskać jak najlepsze efekty brzmieniowe, warto przestrzegać kilku prostych zasad. Ważne jest przygotowanie pojazdu. Powinno się zacząć od wygłuszenia drzwi za pomocą specjalnych, przeznaczonych do tego mat. Następnie w odpowiednim miejscu umieścić głośniki. Prawidłowa instalacja urządzeń zapobiega uciekaniu powietrza z wnętrza samochodu i pozwoli uzyskać nawet kilkukrotnie lepsze basy. Właściwe ciśnienie jest niezbędne do powstania basowych brzmień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj