Skupy pojazdów kuszą możliwością szybkiej sprzedaży samochodu za rozsądną cenę. Czasami transakcja potrafi trwać niecałe 30 minut! Czy skup aut jest bezpieczną metodą na pozbycie się starego i niechcianego pojazdu? Na co trzeba uważać przy wyborze skupu aut?

Jakie samochody przyjmuje skup?

Coraz więcej osób nie chce poświęcać ogromnej ilości czasu na samodzielną sprzedaż auta. Zamiast dodawać ogłoszenia w internecie, wolą skorzystać z szybkiej transakcji, jaką oferują skupy aut używanych. Firmy te działają na bardzo prostej zasadzie – odkupują stare, używane samochody w różnym stanie, aby później móc sprzedać je z zyskiem. W skupie można sprzedać samochód powypadkowy, uszkodzony lub po prostu zaniedbany. Często jednak, tak jak w przypadku szczecińskiego skupu Auto Forum, skupy aut prowadzą punkty kasacji i oferują legalne złomowanie pojazdu. Bywa tak, że osoby, których pojazdu uległ wypadkowi, zostawiają go na posesji lub porzucają. Jest to działanie nielegalne i każde auto nienadające się do jazdy powinno być zezłomowane w profesjonalny sposób.

Skup aut, na co uważać?

Oddając pojazd do skupu nie trzeba poświęcać czasu na jego naprawę i wizyty u mechanika. Wystarczy po prostu skontaktować się z godnym zaufania skupem, który ocenia aktualny stan pojazdu i na tej podstawie poda cenę, pomniejszając ją o koszty ewentualnych napraw. Ale jak wybrać dobry skup aut, który nas nie oszuka i zaoferuje uczciwe pieniądze?

Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę to opinie w internecie, jakie posiada dany skup. Czy klienci pozytywnie się o nim wypowiadają? Może uda nam się odnaleźć, np. na forach motoryzacyjnych, zadowolone osoby, które chętnie podzielą się z nami swoim doświadczeniem. Po drugie, w dobrym auto skupie wyceny samochodów dokonują wykwalifikowani rzeczoznawcy, którzy znają się mechanice pojazdu. Kontakt z nimi przebiega szybko i odbywa się w profesjonalny sposób – w Auto Forum pierwsze spotkanie w celu ustalenia wyceny odbywa się w ciągu 24 godzin.

Legalność skupu aut

Należy unikać firm o nieznanym pochodzeniu, bez żadnej renomy na rynku. Jeśli nie możemy uzyskać od nich żadnych informacji o podmiocie gospodarczym i zasadach działalności, to powinno nas to zaalarmować. Renomowane skupy, które mają dużo klientów nie pobierają żadnych, ukrytych opłat – oferują darmową wycenę, dojazd do klienta i bezpłatny odbiór samochodu.

Nie wybierajmy skupów, które oferują niezwykle dużą, nierealną wycenę pojazdu. Wówczas może istnieć ryzyko, że skup samochodów nie działa legalnie i nie ma niezbędnych zezwoleń na np. prowadzenie Stacji Demontażu Pojazdów. Jeśli skup prowadzi nielegalną działalność to nie wystawi nam zaświadczenia o demontażu pojazdu, które jest niezbędne do wyrejestrowania samochodu.

Formalności i wycena

Bardzo ważnym czynnikiem świadczącym o legalnym i godnym zaufania skupie aut jest jasny sposób wyceny i mała ilość formalności. Korzystając ze skupu Auto Forum jesteśmy od razu poinformowani ile pieniędzy możemy otrzymać oraz co wpływa na ich ofertę. Wszystko zależy od aktualnej ceny auta na rynku i jego stanu technicznego. W Auto Forum możemy otrzymać nawet 80% wartości samochodu! Firmy skupujące pojazdów koncentrują się na ustaleniu realnej i maksymalnej ceny, ponieważ zależy im na zadowoleniu klientów, którzy po udanej transakcji mogą polecać ich usługi innym.

Przy wyborze skupu samochodów warto zwrócić uwagę, czy firma wypłaca gotówkę od ręki i czy oferuje opcje przelewu online na miejscu. Skup samochodów powinien także przygotować umowę kupna-sprzedaży. W Auto Forum dodatkowo biorą na siebie pokrycie podatku od czynności cywilnoprawnych. Co ważne, gotówkę wypłacają od ręki, tuż po podpisaniu umowy. Auto Forum bierze odpowiedzialność za całą sprzedaż samochodu i maksymalnie odciążą klienta od zbędnych formalności, oferując swoją pomoc na każdym etapie.

Na co uważać przy wyborze skupu aut?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here